Легалізація зайнятості - базовий фактор покращення добробуту населення. Саме під таким гаслом 15 жовтня 2020 року Яремчанською міською філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості організовано та проведено семінар з роботодавцями регіону на тему «Легалізація зайнятості та заробітної плати» за участю головного спеціаліста-інспектора праці Управління праці та соціального захисту населення Яремчанського МВК Галини Пастушенко та роботодавців Яремчанщини.

Директор Яремчанської міської філії Тетяна Плесканка у своєму виступі зазначила, що головним пріоритетом у роботі міської філії є легальне працевлаштування безробітних, можливість працювати на теренах Яремчанщини, а також запобігання нелегальній праці серед населення.

Фахівець відділу взаємодії з роботодавцями міської філії Сніжана Лейбюк наголосила, що легалізація зайнятості, створення робочих місць та підвищення рівня заробітної плати є базовим фактором для покращення добробуту населення, а використання прихованих трудових відносин призводить до зменшення надходжень державного та місцевого бюджетів, які є джерелом фінансування оплати праці вчителів, лікарів, інших працівників бюджетної сфери.

Г.Пастушенко висвітила питання щодо проведення інспекційної кампанії з питань виявлення неоформлених працівників та відповідальності за порушення законодавства про працю.

Учасники семінару детально обговорили питання подання роботодавцями інформації про наявність вакансій, в тому числі за допомогою електронного кабінету роботодавця, використання якого є особливо актуальним в період карантину.

На завершення організатори заходу подякували присутнім роботодавцям за виділений час та активне обговорення проблем зайнятості.