В рамках проведення міжнародного Дня соціальної справедливості для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей з інвалідністю (випускників шкіл Косівського району) 11 лютого 2020 року Косівською районною філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості спільно з представниками Косівського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, відділу освіти Косівської РДА, Пенсійного фонду України, Управління праці та соціального захисту населення, Бюро правової допомоги проведено засідання круглого столу.

Присутні на заході представники соціальних служб наголошували на комплексному підході до вирішення різних проблем дітей-сиріт та дітей з інвалідністю, але основна мета заходу - це професійна орієнтація і сприяння зайнятості даної категорії школярів.

Провідний фахівець з профорієнтації Косівської районної філії Юрій Думенчук обговорив з учасниками питання професійного вибору в сучасних соціально-економічних умовах з урахуванням особистісних характеристик людини та попиту на ринку праці. Адже дедалі більше стає очевидним, що ці категорії населення потребують особливої уваги, повної та достовірної інформації щодо професійного вибору, вимог до професії, змісту праці, можливості отримання освіти та перспектив працевлаштування. Наявність повноцінної інформації, вміння своєчасно та якісно її використовувати, дає змогу молодій людині ефективно розв’язувати питання вибору професії та сфери трудової діяльності.

Щоб допомогти молоді краще зрозуміти себе та зробити свідомий вибір майбутньої професійної діяльності, учням розповіли про можливість пройти тестування онлайн на сайті державної служби зайнятості.

На всі свої запитання школярі отримали вичерпні відповіді.