11 лютого 2020 року для учнів 9 класу Мишинської гімназії Нижньовербізької ОТГ фахівцем відділу активної підтримки безробітних Коломийської міськрайонної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Мартою Савчук проведено профорієнтаційний урок «Обирай майбутнє – живи та працюй в Україні» та групову профконсультацію із застосуванням психологічного тестування.

Щоб успішно професійно реалізувати себе у праці, має працювати формула «хочу – можу – треба». Важливим  при виборі професії є професійна придатність людини до вибраної професії, тобто її фізичні й інтелектуальні здібності, причому кожна професія має свої вимоги до працівника.

Учні «на порозі професійного вибору», адже в такому юному віці з’являється готовність до самовизначення, самовдосконалення. І завдання дорослих - допомогти осягнути розмаїття світу професій, знайти своє покликання в житті. Під час заходу школярі вчилися диференціювати професії за типами Є.Клімова,  визначати вимоги до них, а також підкреслювати потребу в конкретній професії на основі «Барометра професій».  Інтерактивні вправи допомогли виявити які, на думку учнів, особистісні риси  необхідні для успішного оволодіння професією. 

На завершення заходу діти усвідомили, які риси вони найбільше цінують в конкретній професії, оцінили допомогу служби зайнятості в формуванні професійних планів на майбутнє. Учні подякували  за змістовний профорієнтаційний  урок.  Адже  від соціально-психологічної адаптованості підлітка залежить, яким дорослим він стане у майбутньому - творчим, успішним працівником, повним планів та ідей, чи безробітним…

В заході взяли участь 22 учні.